Plzeňská edice festivalu Rock for People s přídomkem Europe je již minulostí. Víkend plný hudby, přátel, skvělé atmosféry, ale i vlny veder, kterou jste společně s ními přestáli, je za námi. Proto bych chtěl poděkovat vám všem za to, že se první ročník v Plzni tak povedl.

Jsme nadšení, že se vás na prvním ročníku sešlo tolik a spoluvytvořili jste živoucí festivalovou atmosféru. Kapely a interpreti, kterých se na několika pódiích vystřídalo bezmála sto, odjížděli spokojení.

JAKÝ BYL LETOŠNÍ ROČNÍK

Rok 2015 byl jedinečnou příležitost otestovat v Plzni nový formát akce, který nemá v České republice obdoby. Že je „městský festival“ správná úvaha ale ukazuje například v podobném duchu organizovaný festival Lolapalooza, který se příští rok poprvé představí v Berlíně. Rock For People Europe zároveň považujeme za správnou odpověď na oprávněný požadavek veřejnosti na velkou hudební akci, který jsme po celou dobu příprav intenzivně vnímali. Plzeň si vzala festival za svůj a rokem 2015 zde neskončí. A kromě toho areál bývalého depa Městských dopravních podniků, který v příštím roce bude otevřen jako Kreativní zónu DEPO2015 je budován především pro výstavy a kreativní dílny i koncerty nejen pro rok 2015, ale s vizí do budoucna.

Na prvním ročníku Rock for People Europe v Plzni vystoupilo mezi šedesátkou a sedmdesátkou účinkujících ze všech států Evropské unie; cílem bylo představit, co se děje zajímavého na poli současné hudby v různých zemích. Proběhla akce s evropským rozměrem, která přilákala do Plzně špičkové evropské kapely doplněné o talenty ze všech 28 členských zemí Evropské unie.

Prostor dostaly i české kapely a to i kapely přímo z Plzně a okolí. V line-upu se objevila prověřená jména, která už historicky vystoupila na Rock for People nebo na ně máme dobré kontakty od zahraničních producentů,“ uvádí za pořadatele Rock for People Michal Thomes. Festival Rock for People je jediným českým zástupcem Evropské asociace hudebních festivalů YOUROPE.